Witryny ekspozycyjne – czyli co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem!

Witryny ekspozycyjne – czyli co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem!

Witryny ekspozycyjne to niezastąpiony element wyposażenia każdego pomieszczenia, gdzie zachodzi potrzeba ekspozycji. Decydując się na witryny ekspozycyjne powinniśmy zakup ten dobrze przemyśleć i posłuchać rad doświadczonych w tej dziedzinie. Specjalna dla Państwa, jako producent witryn ekspozycyjnych, zdecydowaliśmy się napisać poradnik jak dobrze dobrać witryny ekspozycyjne.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Jak dobrać odpowiednie witryny ekspozycyjne?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na przedmiotach, które będą w nich eksponowane. Aby dobrać odpowiadające naszym potrzebą witryny ekspozycyjne musimy określić wielkość pół do ekspozycji, bowiem każda z gablot wystawienniczych wyposażona jest w szklane półki, na których to docelowo powinniśmy umieścić eksponat. Jest to niezwykle istotne, bo to właśnie wielkość eksponatu decyduje o wymiarach witryny – a co za tym idzie – o czynnikach, mających wpływ na jej budowę – a w rezultacie – cenę.

Witryny ekspozycyjne, a gabloty wystawiennicze

Często podczas szukania odpowiedniej dla nas witryny ekspozycyjnej znajdujemy przedmiot wizualnie zbieżny, jednak z inną nazwą – mianowicie gabloty wystawiennicze. Jakie zatem występują różnice pomiędzy witrynami ekspozycyjnymi, a gablotami wystawienniczymi? Żadne! Słowa te po prostu są synonimami, które w nazewnictwie gablot wystawienniczych zadomowiły się na dobre.

Podstawowe parametry techniczne jakie powinny posiadać witryny ekspozycyjne

Najważniejszym parametrem jakim powinniśmy kierować się przy zakupie witryn ekspozycyjnych jest dobór odpowiedniego szkła, którym oszklone zostaną nasze gabloty wystawiennicze. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ decyduje ona o bezpieczeństwie osób korzystających z naszych gablot ekspozycyjnych. Nasza firma, jako producent witryn ekspozycyjnych  rekomenduje wykonanie gablot, ze szkła hartowanego. O jego zaletach pisaliśmy w poradniku jak odpowiednio dobrać gabloty do szkoły – zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Profile aluminiowe stosowane do produkcji gablot wystawienniczych

To kolejny, zaraz po przeszkleniu, bardzo ważny parametr techniczny. Witryny ekspozycyjne to produkty narażone na ciężar eksponatów, dlatego bardzo ważnym jest, aby wykonane były z certyfikowanych profili aluminiowych. Firma Arte-bis, czyli producent gablot ekspozycyjnych gwarantuje, iż użyte do produkcji półprodukty posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Sposób wykończenia gablot wystawienniczych

Najczęściej stosowanym, a za razem najbardziej estetycznym produktem wykorzystywanym do wykańczania gablot ekspozycyjnych jest płyta meblowa. Takie rozwiązanie pozwala nam, aby zakupione przez nas gabloty na eksponaty miały możliwość wpasowania się w istniejący już wystrój danego pomieszczenia. To niezwykle ważna kwestia, szczególnie przy aranżacji sal muzealnych. Na końcu wpisu pozwolimy sobie umieścić kilka zdjęć gdzie zamieścimy realizowane przez Nas zamówienia na gabloty wystawiennicze. Zapraszamy również do przejrzenia naszych realizacji!

Gabloty z oświetleniem LED

Ostatnim, ale równie ważnym elementem wyposażenie każdej gabloty wystawienniczej jest oświetlenie LED, dzięki któremu nasze eksponat zostanie odpowiednio doświetlony – co znaczenie wpłynie na jakość ekspozycji. W standardzie nasze witryny ekspozycyjne podświetlamy energooszczędnym oświetlenie LED. Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, a jakość oświetlenia jest co najmniej dobra. Droższym rozwiązaniem jest oświetlenie prętowe LED, które pozwala podświetlenie każdego z pół ekspozycyjnych oddzielnymi halogenami, a dodatkowo mamy możliwość regulacji – płynnego ustawienia kąta padania światła. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć, które zamieścimy poniżej.

Alternatywy dla witryn wystawienniczych

Tańszymi rozwiązaniami, które mogą stanowić alternatywę dla gablot ekspozycyjnych są gabloty na puchary. Posiadają one parametry bardzo zbliżone do gablot wystawienniczych, a mają są rozwiązaniem tańszym. Głównym powodem rozbieżności cenowej jest prostota budowy. Sprawdź co nasza firma, jako producent gablot na puchary, może Ci zaoferować!

Kolejnym, równie dobrym rozwiązaniem są gabloty ogłoszeniowe. Posiadają one mniejsza przestrzeń wystawienniczą, jednak doskonale sprawdzą się jako gabloty do ekspozycji cienkich eksponatów – jakimi na przykład są zdjęcia. Nasza firma jako producent gablot ogłoszeniowych może zaoferować Ci produkt ten w wielu wariantach oraz najniższej cenie.

Gdzie szukać gablot wystawienniczych?

Jak już wspomnieliśmy w tekście, nasza firma to producent gablot wystawienniczych lub jak kto woli – producent gablot ekspozycyjnych. Sprawdź zatem naszą ofertę, w której posiadamy między innymi:

Jeżeli jednak jesteś zainteresowany inną, niestandardową realizacją – zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który pomoże Ci w realizacji dopasowanych do Twoich potrzeb gablot wystawienniczych!

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie naszego dzisiejszego wpisu – mamy nadzieje, że pomogliśmy Państwu rozwiać wiele wątpliwości.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć zrealizowanych już dla klientów projektów na gabloty wystawiennicze!

Gabloty muzealne

 

Gabloty wystawiennicze

 

Witryny ekspozycyjne

 

Gabloty ekspozycyjne

 

Lady wystawiennicze

 

Gabloty z kopułą

 

Kopuły wystawiennicze

 

Gabloty do muzeów

 

Gabloty na mundur

 

Gabloty ekspozycyjne

 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone dla powyższego wpisu.