Jak odpowiednio dobrać gabloty do szkoły?

Jak odpowiednio dobrać gabloty do szkoły?

Gabloty do szkoły to produkt, który niewątpliwie powinien znaleźć się w każdej szkole. Najbardziej popularne gabloty Gabloty do szkołyszkolne to przede wszystkim gabloty na puchary oraz gabloty na sztandar. Są to produkty przeznaczone do użytku na szkolnym korytarzu, czyli miejscu do eksponowania ważnych osiągnięć Państwa uczniów, czy tak ważnych rzeczy jaką niewątpliwie jest sztandar szkoły.

 

 

Gabloty do szkoły – czyli podstawowe informacje jakie powinieneś o nich wiedzieć

Decydując się na zakup produktu, jakim są gabloty do szkoły powinniśmy zwrócić uwagę na klika bardzo istotnych rzeczy. Z racji, iż produkt stosowany będzie w budynku użyteczności publicznej, gdzie kontakt z nim będą mieli przede wszystkim nasi uczniowie, musimy odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy gabloty do szkoły, którymi jesteśmy zainteresowani wykonane są ze szkła hartowanego. Jest to bardzo istotne, ponieważ szkło hartowane posiada certyfikat bezpieczeństwa oraz atest zgodny z polskimi normami. Poza tym, w przypadku stłuczenia szkła – rozpada się na drobne, tępe kawałki – przez co niweluje do minimum ryzyko pocięcia ciała osobie narażonej. W kwestii bezpieczeństwa równie dobry zamiennikiem szkła hartowanego jest szkło akrylowe, tzw. „plexi”. Jest to tworzywo sztuczne, znacznie mniej podatne na rozbicie – dzięki czemu minimalizujemy prawdopodobieństwo zbicia szyby.

Kolejną równie ważną kwestią są profile aluminiowe. Nasza firma, czyli producent gablot aluminiowych wszystkie swoje gabloty wykonuje z certyfikowanych profili aluminiowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być spokojni o ich wytrzymałość, co w przypadku konstruowania tak dużych gablot jak gabloty do szkoły jest niezwykle istotne.

W jaki sposób powinny być otwierane nasze gabloty do szkoły?

Z racji, iż gabloty szkolne zazwyczaj są dużymi produktami, nasza firma jako producent gablot do szkoły rekomenduje drzwi dwudzielne, otwierane na boki w systemie bezramowym (brak ramek drzwi, które mogłyby przysłonić nasze eksponaty). Ciężar, jaki stanowią szyby ze szkła hartowanego może powodować zagrożenie w przypadku zastosowania jednych drzwi otwieranych do góry. Oczywiście – istnieje możliwość wykonania gablot aluminiowych z drzwiami otwieranymi do góry tak, aby były one w pełni bezpieczne dla użytkowników, jednakże rozwiązanie to jest nieco droższe od sugerowanego od Nas – czyli dwójki drzwi otwieranych na boki w systemie bezramowym.

Gablota na puchary – jak dobrze ją skonfigurować?

Jak już pozwoliliśmy sobie wspomnieć wyżej – przede wszystkim warto sprawdzić, czy nasza gablota na puchary wykonana jest z certyfikowanych profili oraz czy przeszklona została szkłem hartowanym lub akrylowym oraz w jaki sposób otwierane będą drzwi. Następną bardzo istotną kwestią są półki – czyli przestrzeń przeznaczona do ekspozycji pucharów. W przypadku gablot nie większych niż 100x120cm warto zdecydować się na jedną półkę szklaną, mając na uwadze fakt, że dolna ściana gabloty również służy jak półka – przez co zyskujemy dodatkowe pole do ekspozycji. Gdy decydujemy się na zakup większej gabloty na puchary – warto zapytać o dodatkową półkę szklaną.

Pozostałe parametry to już konfiguracja, mająca na celu jedynie ulepszenie naszej gabloty na puchary pod względem wizualnym – poprzez np. pomalowanie profili czy zmianę koloru tła.  Sprawdź, jakie gabloty na puchary możemy Ci zaoferować!

Gablota na sztandar – czyli w co powinna być wyposażona.

Również w przypadku gabloty na sztandar należy zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi oraz na szkło z którego drzwi te zostały wykonane. Jest to podstawowa cenach która powinniśmy się kierować wybierając gabloty szkolne.

Kolejnymi, równie ważnymi rzeczami w przypadku gabloty na sztandar są haki, na których nasz sztandar zawiśnie. Warto spytać, czy w cenie oferowanej gabloty zawierają się również omawiane haki. Jest to bardzo istotne, ponieważ ich cena zaczyna się od 20,00 zł netto za jedną sztukę – co przy 4 sztukach generuje już sporą dopłatę. Nasza firma, jako producent gablot na sztandar zapewnia dostawę kompletnej gabloty, wraz z hakami.

Sprawdź naszą ofertę na gabloty na sztandar!

Chcąc podsumować dzisiejszy wpis, pragniemy przypomnieć Państwu, iż wybierając gabloty szkolne powinniśmy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem osób, które będą narażone na bezpośredni kontakt z opisywanymi wyżej gablotami aluminiowymi szkolnymi. Gabloty na sztandar oraz gabloty na puchary, które posiadamy w swojej ofercie spełniają wszystkie wymogi odnośnie bezpieczeństwa, przy czym kupując w firmie, która jest producentem gablot szkolnych – zaoszczędzicie Państwo sporo pieniążków.

Zapraszamy również do sprawdzenia innych naszych gablot, które również sprawdzą się jako gabloty do szkoły – między innymi – gabloty wiszące wewnętrzne, gabloty wolnostojące oraz gabloty na klucze. W ofercie posiadamy również meble szkolne oraz inne produkty służące jako wyposażenie szkół. Kupując więcej produktów, mogą liczyć Państwo na spore rabaty.

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie naszego wpisu. W przypadku pytań – zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

 

 

Komentarze są wyłączone dla powyższego wpisu.