Gabloty muzealne

Specjalną kategorię produktów w naszym sklepie stanowią stojące wewnętrzne jednostronne gabloty muzealne. Modele przeznaczone do obiektów wystawienniczych powinny spełniać kilka specjalnych warunków. Produkty te muszą być estetyczne, ale jednocześnie nie mogą odwracać uwagi od umieszczonych w nich eksponatów – w końcu to prezentowane przedmioty mają przyciągać wzrok. Dlatego idealny mebel do muzeum, galerii czy izby pamięci powinien zawierać w sobie dużo transparentnej powierzchni, odsłaniając przestrzeń, w której zaprezentuje się wystawiany przedmiot. Z drugiej strony ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego przechowywania niejednokrotnie cennych artefaktów, więc zadaniem projektanta i producenta doskonałych mebli ekspozycyjnych będzie połączenie obu tych walorów. Takie cechy ma aluminiowa muzealna jednostronna jednoskrzydłowa wewnętrzna gablota!

 • Witryna ekspozycyjna WE-C-SZ

  Średnia ocena: 4.8
  Na podstawie: 6 ocen
  Witryna ekspozycyjna z powierzchnią magazynową oraz cokołem wykonanym z płyty meblowej w górnej części. Wykonana poprzez estetyczne połączenie płyty meblowej, szkła oraz profili al...
  2,000.002,250.00 brutto Wybierz opcje
 • Witryna ekspozycyjna WE-GO

  Średnia ocena: 4.6
  Na podstawie: 6 ocen
  Witryna ekspozycyjna swoje zastosowanie znajduje wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba ekspozycji. Oferowana przez Nas witryna wyposażona jest w powierzchnię magazynową, wykona...
  1,100.001,350.00 brutto Wybierz opcje

Mamy w ofercie duży wybór rozmiarów i kształtów – ich dobór w znacznym stopniu zależy od tego, co się w nich znajdzie. Konstrukcje muzealne o orientacji poziomej, których wierzch znajduje się na wysokości blatów i pulpitów, najlepiej nadają się do pokazywania książek, rękopisów, dokumentów i drobnych pamiątek. Wiszące szafki o dużym stopniu przeszklenia najlepiej pokażą wyższe artefakty, a do wyjątkowych eksponatów, które powinny być widoczne z każdej stron, najbardziej będą pasować bryły całkowicie wykonane ze szkła, wzmocnione metalowymi listwami o niewielkim przekroju. Kolejne kryteria narzucające przeznaczenie mebli muzealnych wewnętrznych to scenariusz wystawy oraz typy pomieszczeń, którymi dysponuje jej przyszły właściciel lub organizator. Przy ograniczonej przestrzeni częściej wykorzystuje się wiszące gabloty jednoskrzydłowe ze szklanymi półkami, które nie ograniczają dostępu do zawartości, jak miałoby to miejsce w przypadku elementów z pełnego materiału.

Z czego produkujemy nasze gabloty muzealne?

Do wykonania każdej konstrukcji używamy półproduktów i tworzyw najwyższej jakości. Muszą nie tylko zapewniać maksymalne wyeksponowanie zawartości, ale – co równie ważne – powinny stanowić solidne zabezpieczenie często bezcennych przedmiotów przed przypadkowym lub celowym uszkodzeniem. Proponowana wewnętrzna jednostronna jednoskrzydłowa gablota muzealna składa się z:

 • płyty meblowej, tworzącej podstawę, tylną ścianę oraz zadaszenie,

 • aluminiowych profili, stanowiących rusztowanie,

 • przezroczystych, szklanych ścianek oraz półeczek ze szkła.

Meble specjalnego przeznaczenia

Konstrukcja większości wewnętrznych jednostronnych jednoskrzydłowych witryn i muzealnych gablot opiera się na połączeniu szkła z innymi tworzywami. Dyskretne ramy aluminiowe nie powinny rzucać się w oczy, a pełne zwieńczenie czy podstawa – szafka z płyty meblowej – dawać wizualne oparcie. Oferujemy również klasyczne produkty szklane, bez drewna. Na życzenie zaproponujemy Państwu szafki ze szkła w różnych opcjach cenowych. Różnią się one od siebie materiałem: oprócz zwykłego proponujemy również szkło hartowane lub klejone, które jeszcze bardziej zabezpieczy cenne eksponaty. Czy chcemy je ochronić przed szkodliwym dotykaniem, czy przed zniszczeniem, witryna muzealna zamykana jest na kluczyk, co chroni jej zawartość. We wszystkich modelach aluminiowych gablot dostępu do środka broni solidny zamek. Najczęściej możliwa jest regulacja wysokości poszczególnych półek, oczywiście również ze szkła.

Witryny naścienne najczęściej łączą w sobie drewniane lub aluminiowe brzegi z przeszkleniem na froncie, często w postaci przesuwanej tafli lub transparentnych, uchylnych drzwiczek. Klasyczna stojąca wewnętrzna jednostronna jednoskrzydłowa gablota muzealna powinna liczyć sobie co najmniej 30 cm głębokości przy zróżnicowanych pozostałych wymiarach. Dzięki temu umieszczone w niej artefakty lepiej prezentują się na tle tylnej płyty. W przypadku prezentacji płaskich przedmiotów zawieszonych wewnątrz większy dystans pozwala widzom na lepszy odbiór wizualny. Pełne elementy gablot i witryn mogą stanowić element dekoracyjny, dopasowany do wystroju wnętrza i koncepcji wystawy.

Meble muzealne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaprezentowanie poszczególnych przedmiotów, eksponatów i cennych pamiątek przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich przed dotykaniem. Z powodzeniem da się je wykorzystać również do wewnętrznych ekspozycji towarów w galeriach handlowych, zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty luksusowe: zegarki, biżuterię czy drogi sprzęt elektroniczny. Z odpowiednim oświetleniem można w ten sposób wydobyć wszystkie atuty oferowanego towaru i zachęcić Klientów do ich kupna. W ten sposób produkty muzealne mogą zamienić się w skuteczną powierzchnię reklamy bezpośredniej. Pewne zamknięcia i szkło o wyższej odporności skutecznie zabezpieczą cenną zawartość przed próbą kradzieży.

Nie tylko szkło i płyta

Aby bryły stojących jednostronnych gablot wewnętrznych wpasowały się w koncepcję danej wystawy czy wystrój muzeum, oferujemy możliwość przemalowania aluminiowych profili na inny kolor. Barwę można wybrać z palety kolorów RAL. Biorąc pod uwagę fakt, iż eksponaty powinny być dobrze widoczne, proponujemy doświetlenie za pomocą LED-ów. Rodzaj oświetlenia powinien zależeć od charakteru ekspozycji, więc podobnie jak w przypadku usługi barwienia elementów konstrukcji gabloty, źródło światła montujemy na indywidualne zamówienie. Dopasujemy jego rodzaj do potrzeb - nasze wewnętrzne meble muzealne możemy zaopatrzyć zarówno w punktowe światło, jak i paski LED. Dzięki temu każdy zwiedzający będzie mógł dokładnie przyjrzeć się prezentowanym okazom w dobrym świetle. W przypadku ekspozycji odwiedzanej przez wycieczki szkolne i rodziny z dziećmi warto w miejsce tradycyjnego oszklenia zamówić tworzywo bezpieczne albo hartowane. Na życzenie wykonamy projekt gabloty w innym, niestandardowym wymiarze. Jeśli chcą Państwo zamówić taką aluminiową wewnętrzną jednostronną jednoskrzydłową witrynę, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Chętnie doradzimy, kierując się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu mebli ekspozycyjnych.