Gabloty muzealne

Specjalną kategorię produktów w naszym sklepie stanowią gabloty muzealne. Produkty te muszą być estetyczne, ale jednocześnie nie mogą odwracać uwagi od umieszczonych w nich eksponatów – w końcu to prezentowane przedmioty mają przyciągać wzrok. Proponowana gablota muzealna składa się z:

 • płyty meblowej, tworzącej podstawę, tylną ścianę oraz zadaszenie,
 • aluminiowych profili, stanowiących rusztowanie,
 • przezroczystych, szklanych ścianek oraz półeczek ze szkła.

Możliwa jest regulacja wysokości poszczególnych półek. Oferujemy również klasyczne gabloty szklane, bez drewna. Gabloty muzealne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaprezentowanie poszczególnych przedmiotów, eksponatów i cennych pamiątek przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich przed dotykaniem. Gablota zamykana jest na kluczyk, co chroni jej zawartość.

 • Witryna ekspozycyjna WE-C-SZ

  Witryna ekspozycyjna z powierzchnią magazynową oraz cokołem wykonanym z płyty meblowej w górnej części. Wykonana poprzez estetyczne połączenie płyty meblowej, szkła oraz profili al...
  1,100.001,350.00 brutto Wybierz opcje
 • Witryna ekspozycyjna WE-GO

  Witryna ekspozycyjna swoje zastosowanie znajduje wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba ekspozycji. Oferowana przez Nas witryna wyposażona jest w powierzchnię magazynową, wykona...
  1,100.001,350.00 brutto Wybierz opcje

Gablota muzealna - nie tylko szkło i płyta

Aby gabloty wpasowały się w koncepcję danej wystawy czy wystrój muzeum, oferujemy możliwość przemalowania aluminiowych profili na inny kolor. Barwę można wybrać z palety kolorów RAL. Biorąc pod uwagę fakt, iż eksponaty powinny być dobrze widoczne, proponujemy doświetlenie gablot za pomocą LED-ów. Dopasujemy rodzaj oświetlenia do potrzeb - mamy zarówno punktowe światło, jak i paski LED. Dzięki temu każdy zwiedzający będzie mógł dokładnie przyjrzeć się prezentowanym okazom w dobrym świetle. W razie potrzeby możemy również wymienić tradycyjne oszklenie na szkło bezpieczne albo hartowane. Ma to znaczenie zwłaszcza w miejscach, chętnie odwiedzanych przez wycieczki szkolne i rodziny z dziećmi. Na życzenie wykonamy gablotę muzealną w innym, niestandardowym wymiarze. Jeśli chcą Państwo zamówić taką witrynę, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!