Producent tablic korkowych doradza jaką ramę wybrać w tablicy korkowej!

Producent tablic korkowych doradza jaką ramę wybrać w tablicy korkowej!

W dzisiejszym wpisie producent tablic korkowych – firma Arte-bis doradza jaką ramę wybrać w Producent tablic korkowychzakupionej tablicy korkowej, tak, aby była ona najbardziej funkcjonalna. Jak wiemy na rynku dostępne są tablice korkowe w trzech różnych konfiguracjach – z ramą drewnianą, z ramą MDF oraz ramą aluminiową. Jako producent tablic korkowych postaramy się dziś pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiednią ramę do Twoich potrzeb!

 

Nasza firma, jako producent tablic korkowych

w swoim asortymencie posiada tablice korkowe w ramach: drewnianej, MDF oraz aluminiowej. Wielu z naszych klientów podczas procesu wyboru tablicy pyta nas o poradę odnośnie ramy – często opartą o funkcjonalności tablicy. Niestety musimy uznać, iż ciężko jednoznacznie określić, która ze stosowanych ram jest tą najlepszą. W dzisiejszym wpisie postaramy przyjrzeć się każdej z oferowanych ram.

Tablice korkowe w ramie drewnianej

Czyli najbardziej popularne tablice spośród wszystkich, jakie nasza firma jako producent tablic korkowych ma w swojej ofercie. Jesteśmy przekonani, że każdy z Nas choć raz widział taką tablicę – to świadczy o skali ich popularności. Czym zatem zasłużyły sobie na taką popularność? Przede wszystkim ceną – bowiem tablice korkowe w ramie drewnianej to najtańsze z oferowanych tablic, które sprzedajemy jako producent tablic korkowych.  Jeżeli chodzi jednak o kwestie funkcjonalności – musimy przyznać – iż stosunek jakości do ceny wypada w przypadku tablic korkowych w ramie drewnianej co najmniej dobrze. Koncentrując się jednak na ramie watro zaznaczyć, że została ona wykonana drewna suszonego pierwszej jakości, które poddane zostało poddane obróbce stolarskiej. Następnie wyszlifowane i docięte na wymiar.

Tablica korkowa w ramie drewnianej – zalety:

 • Uniwersalność – czyli największa zaleta ramy drewnianej. Nie od dziś wiadomo, że drewno to materiał, który doskonale wpasuje się w każdy wystrój Twojego pomieszczenia,
 • Bezpieczeństwo – tablica korkowa w ramie drewnianej to produkt naturalny, wykonany z ekologicznych półproduktów obrobionych w taki sposób, aby po zamontowaniu wciąż były bezpieczne dla potencjalnego użytkownika (między innymi – zaokrąglone rogi, zeszlifowana rama – brak zadziorów, na rogach drewno klejone i zszywane),
 • Cena – rama drewniana w tablicach korkowych to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie spośród oferowanych przez naszą firmę – znaną jako – producent tablic korkowych,
 • Ekspresowa realizacja zamówienia – towar dostępny na magazynie,
 • Stabilna rama.

Tablica korkowa w ramie drewnianej – wady:

 • Dla wielu rama drewniana jest przestarzałym rozwiązaniem,
 • Drewno z czasem ciemnieje – jest to naturalnego produktu, niezabezpieczanego farbami.

 

Tablice korkowe w ramie MDF

Jest to produkt niezwykle ciekawy, ponieważ umożliwia nam wykonanie ramy do tablicy korkowej w wielu różnych kolorach. MDF jest to nic innego, jak sprasowany pył drzewny, polakierowany lub powleczony kolorowymi lub wzorzystymi foliami. To zdecydowana przewaga nad tablicami korkowymi w ramie drewnianej, ponieważ producent tablic korkowych ma możliwość takiego wykonania tablicy, by wpasowała się w Twoje wnętrza!

Tablica korkowa w ramie MDF – zalety:

 • Możliwość wyboru koloru ramy MDF spośród dostępnych na stanie u producenta tablic korkowych,
 • Nowoczesny design.

Tablica korkowa w ramie MDF- wady:

 • Mniej stabilna rama niż drewniana czy aluminiowa,
 • Często wydłużony czas oczekiwania na realizację zamówienia.

Tablice korkowe w ramie aluminiowej

Ostatnim omawianym dziś rodzajem wykończenia ramy jest aluminium – czyli produkt nieco mniej popularny niż tablica korkowa w ramie drewnianej. Nowoczesne wykonanie tablicy aluminiową ramką na stałe już wpasowało się w portfel projektantów wnętrz. W ostatnich latach zainteresowanie tym produktem znacznie wzrosło. Warto skupić się przede wszystkim na żywotności ramy aluminiowej – bowiem jest to materiał “wieczny”, który przy prawidłowym użytkowaniu tablicy – nie powinien ulegać uszkodzeniom.

Tablica korkowa w ramie aluminiowej- zalety:

 • Nowoczesne rozwiązanie gwarantujące możliwość zastosowania w prawie każdym pomieszczeniu,
 • Bardzo trwały rodzaj ramy – brak naturalnych wskazań do degradacji,
 • Produkt przystępny cenowo – wiele rozwiązań dostępnych na rynku gwarantuje zakup surowca w przystępnej cenie,
 • Ekspresowa realizacja zamówienia – towar dostępny na magazynie,
 • Możliwość zmiana koloru poprzez pomalowanie profili aluminiowych na dowolny kolor z palety RAL.

Tablica korkowa w ramie MDF – wady:

 • Rama aluminiowa jest rozwiązaniem nieco droższym niż tablice korkowe w ramie drewnianej czy MDF,
 • Często narożniki tablic wykonane są z tworzywa sztucznego, nieznacznie różniącego się kolorem od koloru ramy.

 

Mamy nadzieje, iż opisane przez Nas w powyższym artykule różnice między ramami ułatwią Państwu wybór odpowiedniego, dopasowanego do Państwa potrzeb produktu. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na tablice korkowe w ramie drewnianej, tablice korkowe w ramie MDF, tablice korkowe w ramie aluminiowej. Jako producent tablic korkowych możemy zaoferować Państwu te produkty w najniższych cenach na rynku.

W wolnej chwili polecamy również nasze artykuły na temat tablic szkolnych białych, gablot ogłoszeniowych zewnętrznych czy naszego poradnika – jak odpowiednio dobrać gabloty do szkoły.

W przypadku pytań – zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

 

 

Komentarze są wyłączone dla powyższego wpisu.