Tablice szkolne białe – czyli alternatywa dla tablic kredowych

Tablice szkolne białe – czyli alternatywa dla tablic kredowych

 Tablice szkolne białe

Tablice szkolne białe to produkt, który od początku XXI wieku stopniowo wypiera z użytku tablice

kredowe. Jakie zatem przewagi mają tablice szkolne białe nad tablicami szkolnymi zielonymi? Zapraszamy do zapoznania opinią producenta tablic szkolnych.

 

Tablice szkolne białe = brak kurzu z kredy..

Porządek, czyli największa zaleta wybierając właśnie tablice szkolne białe – brak pyłu kredowego! Chyba każdy z Nas pamięta czasy, gdy po zakończonej lekcji zapisaną tablice kredową trzeba było doprowadzić do stanu sprzed zajęć. Moczenie gąbki, kurz i nieunikniony czas na wyschnięcie powierzchni tablicy, by z ostatniej szkolnej ławki dostrzec, co nauczyciel napisał. Tak, to już przeszłość. W naszej opinii jest to główny powód, dla którego to właśnie tablice magnetyczno-suchościeralne białe dziś stopniowo zastępują tablice kredowe zielone. Niewątpliwą zaletą tablic szkolnych białych jest możliwość pisania po ich powierzchni markerami suchościeralnymi. Ich usunięcie po skończonej lekcji jest niezwykle proste i… czyste – wystarczy tylko zetrzeć napisany tekst gąbką magnetyczną do tablic suchościeralnych.

Tablice szkolne białe używane jako.. ekran projekcyjny?

Tak, to możliwe. Dzięki uniwersalnej, białej powierzchni tablice szkolne białe mogą być wykorzystywane jako ekran projekcyjny. Niestety, tablice szkolne zielone nie dają nam takiej możliwości, gdyż ciemna powierzchnia użytkowa uniemożliwia nam np. odczytanie zdań zawartych w prezentacji.

Jeżeli już decydujemy się na tablice suchościeralne magnetyczne białe, które oprócz możliwości pisania po nich, mają również służyć jako ekran projekcyjny warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i zdecydować się na tablice suchościeralne ceramiczne. Ich powierzchnia jest idealnie gładka (ceramiczna), dzięki czemu projektowane materiały wyświetlane są w nieskazitelnej pełni.

Nie oznacza to, że tablice szkolne białe lakierowane nie nadają się pod projekcje – oczywiście – jakość przerzucanego materiału będzie nieznacznie gorsze, jednakże nasza firma, jako producent tablic suchościeralnych rekomenduje tablice ceramiczne, jako produkt idealnie nadający pod projektor.

Łatwość w pisaniu…

Czyli następna zaleta, przemawiająca za tym, by wybrać właśnie tablice szkolne białe.  O ile pierwsze wrażenie, po zmianie tablicy szkolnej kredowej na tablice białą może nie być korzystne, o tyle po chwili dostrzeżemy, że pisanie markerami jest dla Nas mniej uciążliwe, niż pisanie kredą. A wszystko to dlatego, że tablice szkolne kredowe, a raczej blacha przystosowana do pisania kredą posiada specjalne pory w które to wpada kreda, a raczej jej kurz – dzięki czemu na zielonym tle, pojawia się biały napis. Niestety, siła tarcia sprawia, że pisanie kredą wymaga nakładu siłowego.  Wybierając tablice szkolne suchościeralne dostrzeżemy, że pisanie nie wymaga aż tak dużych nakładów siłowych, a marker dosłownie sam pisze po powierzchni do tego przeznaczonej.

Dużo większa  gama kolorów..

Przyrządów do pisania! O ile możliwy jest zakup kolorowej kredy, każda z nich kolorystycznie mocno nie odbiega od koloru białego – inne kolory sprawiają wrażenie wypłowiałych.  Nasza firma jako producent tablic szkolnych od ponad 20 lat, zauważyliśmy stale rozwijająca się gamę akcesoriów do tablic suchościeralnych. Na dzień dzisiejszy w naszej ofercie dostępne są markery do tablic suchościeralnych w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Jest to kolorystyka podstawowa, pozwalająca na zaznaczenie podstawowych danych np. na wykresie.

Podsumowując dzisiejszy wpis – szukając dobrych tablic do klas lekcyjnych dobrze wybrać tablice szkolne białe. Gwarantują one przede wszystkim porządek, czyste palce jak i ubrania wolne od pyłu kredowego. Tablice suchościeralne posiadają również znaczną przewagę nad tablicami kredowymi jeżeli chodzi o ich zastosowanie jako ekranu projekcyjnego, a pisanie po ich powierzchni może być o wiele bardziej kolorowe od tablic szkolnych zielonych, przy czym nie wymaga tak dużych nakładów siłowych.

Jeżeli zainteresowałeś się tablicami szkolnymi – sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz w niej tablice szkolne białe, ale i tablice szkolne zielone. Wybór należy do Ciebie!

Prócz tablic w naszej ofercie znajdziesz również kompleksowe wyposażenie klas lekcyjnych, biblioteki, gabinetu dyrektora, pielęgniarki czy pokoju nauczycielskiego.

 

 

Komentarze są wyłączone dla powyższego wpisu.